KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16165054
*
nr 1616 5054
Etsningar
2 st, Marin, Schauberg & Albe, yttermått inklusive ram: 36x52 - 44x54 cm. Signerad
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:29:22
- Läs mer...
Olle Alberius (1929-1993)
Keramisk formgivare och glaskonstnär. Studerade vid HKS 1952-1956. Arbetade som formgivare vid Rörstrand 1963-1971. Alberius utförde unikt konstgods men även serviser såsom Korall och Forma.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar fartyg fartygsporträtt grafik marin marinmotiv marinmålning schauberg & albe
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:17
*
Etsningar
nr 1616 5054
Etsningar
2 st, Marin, Schauberg & Albe, yttermått inklusive ram: 36x52 - 44x54 cm. Signerad
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Läs mer...
Olle Alberius (1929-1993)
Keramisk formgivare och glaskonstnär. Studerade vid HKS 1952-1956. Arbetade som formgivare vid Rörstrand 1963-1971. Alberius utförde unikt konstgods men även serviser såsom Korall och Forma.
Keramisk formgivare och glaskonstnär. Studerade vid HKS 1952-1956. Arbetade som formgivare vid Rörstrand 1963-1971. Alberius utförde unikt konstgods men även serviser såsom Korall och Forma.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar fartyg fartygsporträtt grafik marin marinmotiv marinmålning schauberg & albe
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:17